ARAMA MOTORU NEDİR NE İŞİMİZE YARAR?

Arama motoru aradığımız her şeyi kolayca tek tıkla bulmamıza yarar. Bazen tek kelime yazınca bile karşımıza onlarca sonuç çıkıyor. Bu sitelere ulaşmamıza aracılık eden ve çok faydası olan şeye arama motoru denir. Burada dünyayla ilgili her şeye ulaşabiliriz. En çok kullanılan arama motorundan birisi olan Google’ın içerisinde milyonlarca bilgi var. Her aradığınız şeye hiç zorluk çekmeden yorulmadan saniyeler içerisinde ulaşabilir ve işinizi halledebilirsiniz. İçerisinde bilgileriyle size yardımcı olacağı gibi yolda da yanınızda. Arama motoruna bir yer yazdığınızda size yol tarifini yapabiliyor.

Yani her açıdan ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bir harf yada bir kelime yazdığınızda arama motorunda sizin aramak istediğiniz sitelerle alakalı seçenekler çıkıyor. Bunların üst sıralarda çıkması SEO uzmanları tarafından yapılır. Birinci sırada çıkan siteler her zaman daha çok ilgi görür. Ve daha çok ziyaret edilir. Çünkü göz önündedir. Tabi ki işe yaramayan gereksiz sayfalar birinci sırada çıksa bile ilgi görmeyecek hatta doğal durmayacağı için hile yapılmış gibi duracaktır. Bu yüzden ilk sıralarda çıkan sitelerin her şeyine daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

Diğer siteleri günde 100 kişi ziyaret ediyorsa SEO uzmanları tarafından ilk sıralarda çıkan sitelere bundan daha fazla ziyaretçi gelecektir. Arama motorları günlük hayatımızda, iş hayatımızda, okul hayatımızda kurtarıcımız oluyor. Aklımıza takılan bir şeyi, merak ettiğimiz bir şeyi, cevabını saatlerce günlerce düşünsek de bulamadığımız her şeye direk ulaşabileceğimiz ve milyonlarca sayfadan araştırma yapabileceğimiz  yer arama motorudur. Örneğin iş hayatın karşımıza çıkan bir şeyi yapamadık anlamadık yada yabancı bir kelime karşımıza çıktığında arama motorundan halledebiliyoruz. Veya okul da ödevlerimiz olduğunda bunlara arama motoru sayesinde ulaşıyoruz. Arama motoru sayesinden internetten konu anlatımlı videolara bile ulaşıp bilmediğimiz yada okulda anlamadığımız bir konuyu tekrardan dinleyip sonuca ulaşabiliyoruz.