Google Üst Sıralara Tırmanmanın Yolları

Biliyorsunuz ki herkes web sitesini Google aramalarında üst sıralara çıkarmak ister. Bunu yaptığınızda sitenizin trafiği yükselmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu yazımızda Google’da üst sıralara çıkmamız için gerekli yollardan bahsedeceğiz.

Ülke Uzantısı

Domain adresiniz ülke uzantısı ile bitiyorsa bu sizin o ülkedeki sıralamanızı olumlu yönde etkilerden dünya çapında bu olumu yön olumsuz yöne dönüşecektir. Burada önemli olan olay nerede yükselmek istediğinizi önceden karar vermenizdir.

Anahtar Kelime ile Başlayan Başlıklar

Eğer sitenizi yükseltmek için içerik yazıyorsanız bu içeriğin anahtar kelimesi başta olması sitenizin hızlı indeks almasına neden olacaktır.

Verilen Linkin Kalitesi

Otorite haline gelmiş sitelerde link vermek çok önemlidir.

Kırık Linkler

Sitelerinizde kırık link olması sitenin güncel olmadığı bilgisini verir. Kırık linklerin sizleri istediğiniz sayfaya yönlendirmemesi Google tarafından gerilemenize sebep olacaktır.

Sayfa Kategorisi

Sayfanın bağlı olduğu ve daha çok ilgili olduğu sinyalini veren kriterdir.

Site Haritası Önceliği

Bir sayfada sitemap.xml olması sitenin sıralamasını iyi yönde etkileyecektir.

İletişim Sayfası

Google verilerine göre sitede yeterli sevide İletişim bilgilerinin olması siteyi diğer rakiplerinize göre daha avantajlı kılmaktadır. Hatta iletişim bilgileriniz hakkımızda bölümü ile bir uyum içinde olması bu avantajınızı daha da etkileyecektir.

Sayfa Sayısı

Bir sitedeki sayfa sayı bolluğu sitenizin güvenirliğini olumlu yönde etkiler.

Site Haritalarının Olması

Sitenizde site haritası olması sitenizin Google ‘da üst sıralara tırmanmanıza daha da etki sağlayacaktır.

Özgün İçerik

Sitenizde blog kısmında özgün içeriklerin bulunması sitenizi üst sıralara taşımada önemli etkenlerden biridir. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenizde yayınlanan makalelerin çalıntı olmamasıdır.

Link’lerde Alınan İçeriklerin Kelime Sayısı

Google’a göre 1000 kelime ile hazırlanmış bir içerikten alınan link ile 50 kelime olarak sınırlandırılmış bir içerikten her zaman daha değerli olduğunu belirtmekte.

Meta Etiket

Meta etiketleri Google sıralamalarında üst sıralara tırmanmanız da size fayda sağlayacak diğer bir etkendir. Sayfa başlığı, sayfa açıklaması ile uyumlu olan kelimeler sizler için daha iyi olacaktır.

Sizlerde Google üst sıralara tırmanmak istiyorsanız Acarnet Bilişim Hizmetleri Sizlere bu kolaylığı sağlamaktan mutluluk duyacaktır.