En İyi Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Dijital kimliğinizi oluşturmanızın neredeyse ilk adımları web sitenizdir. Web sitesi yapılmaya başlandığında sadece tasarım kısmıyla değil yazılım kısmında da profesyonel olmanız gerekmektedir. Bunun için web tasarım kurmayı düşünenler neredeyse bütün açılardan kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.
Özgün İçerik Oluşturma
Hazırladığınız içeriklerin özgün ve kaliteli ve bilgi verici olmasının yanında sitenize giren kullanıcıyı sıkmamasıda önemli olmaktadır. Web sitenizde kullandığınız içeriklerin kopya olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktirde Google sitenizde kopya içerik bulduysa sizi kara listeye ekleyecektir.
Site Rengi
Web sitenizde kullanacağınız renklerin kurumsal bir şirketinizin duruşunu ve kimliğinizi en doğru şekilde temsil etmekte olan renkler seçmeniz lazımdır. Ariyetten sitenizde kullanacağınız renkler kullanıcının gözünü yormamalıdır.


Yazı Tipi
Google web sitenizde bulunan yazı tiplerinide kontrol etmektedir. Bunun için web sitenizde kullanacağınız yazıların süslü yazılardan ziyade daha profesyonel bir yazı fontunun seçilmesi sizler için iyi olacaktır.
Web Sitesinde Gezinti
Kullanıcı web sitenize girdiği andan itibaren hızlı olmalıdır. Kulalnıcı istediği bilgiyi saniyeler içersinde en kolay şekilde bulması gerekmektedir. Web sitenizde ulaşımların kolay olduğu taktirde web sitede kalma süreside uzamaktadır.
Mobil Uyumluluk
Teknolojinin gelişimiyle birlikte mobil cihazlar ile web sitelerine girişler artık mevcutlandırılmıştır. Bunun için web sitenizin mobil uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ariyetten mobil uyumluluk SEO için önemli olup sizleri internet arama motorlarında üst sıralara taşımaktadır.
Yani anlayacağınız gibi iyi bir web tasarım yapmak için yukarda yazılanlardan daha fazlasını yapabilirsiniz. web sitenizi kurmadan önce’ de elinize bir kağıt alarak hangi bölümü nereye koyacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Web sitenizi kurduğunuzda dinamik ve güncel olmasıda oldukça önemlidir. Web sitenizin iyi olması için yukarıda belirttiğimiz özgün içerik, site rengi, yazı tipi, web sitelerinde gezinti, mobile uyumluluk vb. gibi konulara dikkat etmeniz önerilmektedir. Aksi taktirde bu konulara dikkat etmediğiniz sürece internet tarayıcıları sizleri üst sıralara taşımayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*