En Sık Yapılan Web Tasarım Hataları

Günümüzde artık bir kurumsal şirketin web sitesi olması neredeyse zornluluk haline gelmektedir. Bu zorunluluk en çokta büyük kurumsal şirketlerin rekabet ortamında boy göstermektedir. Günümüzde bir çok işletme sahibi web sitesini tasarlatmak için tasarlamalar yapmaktadır. Tasarımda yapılan küçük bir hatada ilerleyen zamanlarda şirketin itibarını zedelemekte olabilmektedir.
Web Sitesi Kötü Tasarlanırsa Neler Olur?
Aynı sektörde küçük ve ya orta işletmeli olanlar sektördeki lider bir firmaya yarışması mümkün olmayabilir. Bunun için küçük ve ya orta derecedeki işletmelerin web site tasarımı oldukça profesyonel ve kaliteli bir şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Şirketin web sitesinin görünümü kullanıcıların daha çok web sitesinede kalmasına yaramaktadır. Güzel bir görünüme sahip olmayan işletmeler için bu konu olumsuz bir izlenim olacaktır. Ariyetten kötü tasarlanan bir web sitesinin müşteri kaybetmesinede yol açacaktır.


Kaçınılması Gereken Web Tasarım Hataları
Tasarımı Gösterişli Yapmayın:
Çoğu kişiler web sitesi tasarlarken hangi noktanın aşırıya kaçtığını bilmez. Gösterişli bir web sitesi kullanıcıları sitenize çekebilir. Fakat kullanıcılar sitenizde aradıkları bilgiyi ve ya ürünleri kolay bir şekilde bulmalarını sağlamanız gerekmektedir. Ariyetten sitenizin içerisindeki metinler, resimler ve animasyonlar kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır.
İçerikleri Doğru Kullanın
Sektöre uygun ve kaliteli hazırlanmış içerikleri SEO sıralamalarını yakalamak için son derece önemli bir fırsattır. İçerikler web sitenizin bir parçası olmaktadır. Ariyetten hazırlanan içerikler web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara şirketiniz hakkında bilgiler ürünler hakkında’ da haberler vermesi gerekmektedir.
Bir Kitle Belirleyin
Belirlediğiniz hedef kitlesine ulaşmak işletmelerin kilit faktörlerindendir. Özellikle küçük ya da orta derecedeki işletmeler için daha çok önem taşımaktadır. Bir web sitenizin tasarımı ,stili ve düzeni müşteri kitlesi için önemli olmaktadır. Hazırladığınız web sitesi eğlenceli olabilmektedir ve ya son derece profesyonel kişilerce hazırlanmış resmi bir web sitesi olabilmektedir.
İyi bir web sitesi işletmeler için yukarıda’ da belittiğimiz üzere özellikle küçük ve orta derecedeki işletmelerin büyümesi için önemli derecede rol oynamaktadır. Yani anlayacağınız üzere web sitesi tasarlarken özen göstermeniz her bakımdan önemli olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*