Kişisel Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişisel web sitesi sahibi olmayı neden istediğinizi anlamanız gerekmektedir. Bu tür sitelerdeki ilk amaç tanıtım olsa da bir diğer yandan para kazanılması için de uygun bir web sitesi örneğidir. Sitenizin tanınmışlığının artması ile birlikte birçok iş ortaklığı ve reklam teklifi almanız mümkün hale gelecektir. Burada dikkat edilmesi en önemli konulardan biri ise sitenizin SEO uyumlu ve özgün bir şekilde hazırlanmasıdır. Google sıralamalarında üst sıralarda yer alan bir kişisel kullanıcı olmanız sizin için beraberinde çok karlı sonuçları da getirecektir. Uzun bir süreç olmasının aksine kolay da bir süreç halinde ilerlemektedir. Günümüzdeki ücretsiz web sitesi kurulum yöntemleri ile tek kuruş harcamadan para kazanmaya başlamak çok kolay bir hale gelmiştir.

Kişisel Web Sitesi Biyografi

Kişisel web sitelerinin neredeyse tamamında biyografi bölümünün bulunması mümkündür. Ünlü sanatçılardan örnek vermek gerekirse, bu biyografi bölümüne yer verilmesi çok doğru bir adımdır. Sanatçı hakkında bilgi almak isteyen ya da sanatçı hakkında farklı bir arayışta olan meraklı internet kullanıcılarının farklı sitelere girmesine gerek kalmadan, sanatçının kendi sitesi içerisinden gereken tüm bilgileri alması sağlanmaktadır. Kişisel web sitesi kullanan sanatçıların çoğu maddi gelir elde etmenin aksine yalnızca prestij sahibi olmak amacıyla bu tür siteleri kullanmaktadır. Buna benzer olarak milletvekili, mühendis ve avukat gibi alanında uzman kişiler de tanınma amaçlı kişisel siteleri kullanmaya başlamıştır.

Kişisel Web Sitesi Tasarımları

Sitelerin en büyük özelliği hem özgün hem de tamamen kullanıcı tarafından hazırlanıyor olmasıdır. Hazır temaların ve kodlamaların kullanılması, sitenizin kişisel tasarımdan tamamen uzaklaştıracaktır. Bu sebeple de tasarım sürecindeki her adımın, kendi imkanlarınız ve donanımınız ile ilerlemesi gerekmektedir. Bu aşamaların ötesindeki içerikler ise kullanıcının arzusuna kalmaktadır. Kişisel blog olarak kullanılma ihtimali bulunan kişisel web sitelerinde, herhangi bir konuda ya da kişisel fikirlerinize yer verebileceğiniz bir alan halinde kullanım sağlayabilirsiniz. Sizi takip etmek isteyenler, kişisel web sitesi üzerinden fikirlerinizi takip edebilir ve bilgi alma sürecine devam edebilir. Siteniz içerisinde, daha önceden yaptıklarınız, eğitim süreciniz, çalışma alanlarınız ve iletişim bilgileriniz gibi kartvizit benzeri bölüme de yer verebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*