Profesyonel Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi, sizin online dünyadaki kimliğinizdir. Bu dünyada kullanıcı için web sitesinin imajı çok önemlidir. Bu nedenle profesyonel web sitesi tasarımı, önemini günden güne arttırmaktadır. İnternet sitesi olmayan bir işletme yarım bir işletmedir. İnternet dünyasında müşterileriniz sizi en hızlı kendi web sitenizden tanırlar. Bir müşteri almak istediği ürünü incelerken ilk olarak hemen arama motorlarına yönelir. Bu durumda ilk karşısına çıkacak web sitesi olur. Web sitesini kullanıcıyı tatmin edecek nitelikte olursa, kullanıcının davranışı satın alma davranışına yönelir. Eğer siteyi beğenmez ve kullanışlı bulmazsa bu müşteri potansiyel bir satın alma yapacakken, kaybedilen müşteri haline gelir.

Profesyonel web site tasarımı, sadece bir ürün için oluşturulmaz. Kişisel kimliğiniz için de web sitesi hazırlanabilir. Sahip olduğunuz mesleğe göre, sizi anlatan ve bilgilendirici web siteleri oluşturulabilir. Karizmatik bir fotoğraf ve başarılarınız öne çıkarıldığı bir ana sayfa potansiyel müşterileri size doğru çekecektir. İnsanların merak ettiği an sizin hakkınızda bilgi edinebilmesi güven arttırır. Web sitenizdeki iletişim bilgilerizden size ulaşabilir ve müşteriniz olabilirler. Hatta web sitenizin bağlantısını paylaşarak daha fazla kişi ile sizi kolayca buluşturabilirler.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı İncelikleri 

Web sitesi tasarımı çok önemli bir konudur. Sitenin amacına uygun olarak tasarlanmalıdır. Bir ürün satılacak web sitelerinde satın alma davranışına itecek şekilde tasarımlar yapılmalıdır. Sitenin en çok ilgi görmesi muhtemel sayfasına satın almayı teşvik edecek resimler ya da indirimler gibi bilgiler eklenmelidir. Kullanıcı dostu arayüz ile hazırlanmalıdır. Profesyonel web sayfa tasarımı, her kullanıcının rahatça kullanabileceği şekilde bir tasarım adaklıdır. İletişim bilgileri kolayca bulunabilir alanlara yerleştirilmelidir. Kullanıcı her an iletişim kurabileceği bir yetkili arar, bu kullanıcıya güven verir. Web sitesi tasarımında kullanılan renkler de çok önemlidir. Göz yoran renkler kullanılmamalıdır. Güven veren renkler kullanılmalıdır. Bu renkler arasında en çok tercih edilen renk mavi ve tonlarıdır. Çok ünlü ve başarılı siteler genelde mavi odaklı tasarımlara sahiplerdir. Facebook ve Twitter bunun en önemli örneklerindendir. İkisinde de mavi rengin tercih edilmesi tesadüf değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*