WEB TASARIM ADIMLARI

Merhaba  Acarnet okuyucuları bugün ki yazımızda web tasarım yaparken yapılması gereken adımlara  değineceğiz. Bu yazımıza başlamadan önce şuna değinmekte fayda var ki herkes kendisine ait bir web sitesi kurmayı hayal eder bu hayal gayet normal karşılayabilecek bir hayaldir. “Benimde internette isimim geçsin arkadaşlarım çevrem beni daha rahat bulsun” diyor olabilirsiniz. Fakat bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi değilseniz bu makalemiz de kafanızdaki sorulara yanıt vereceğiz.

ACARNET-WEB TASARIM ADIMLARI

Web tasarım yapmadan önce sitemizi kafamızda kurgulamaya başlamalıyız ki ilerde keşke şunu da yapsaydım dememek için. Bir web sitesi yaptırıyorsak tam olsun güzel olsun bize bizim olsun değil mi? Sonuçta kaç kere site yaptırıyoruz ki?

Bir hevesle başlayan bu iş ilerde sizleri hüsrana uğratmasını istemiyorsanız bu adımı dikkate almalıyız. Bu durum hem bizim hem de tasarımı yapacak şirketlerin yararına olacaktır. Böylelikle hem sitenizin kodlanma sürecini hızlandırırsınız hem de isteklerinize uygun bir site elde edersiniz.

Diyelim ki tasarımı kafamızda kurguladık peki daha sonra ne yapmalıyız? Öncelikle kafanızda kurguladığınız tasarımı birçok kişinin yaptığı şekilde photoshop’a aktarmayla başlayabilirsiniz. Ama benim photoshop bilgim yok? Dediğinizi duyar gibiyim. Bu sorunu çözmek için Acarnet sizlere en büyük kolaylığı sağlayacaktır. Dilerseniz Acarnet olarak hazırladığımız tasarımı Html’e de dökebiliriz. Acarnet Bilişim Hizmetleri olarak bu karmaşık durumdan sizleri kurtarmaktan şüphesiz ki mutluluk duyacağız.

Tasarımımızın HTML’e dökümünde tamamladık sıra bu tasarımı mobil uyumlu yapmaya geldi. Mobil uyumun önemi ne derseniz, günümüzde teknoloji gelişmekle birlikte bilgisayarda yapılan tüm işlemler telefonlara geldi bu nedenle web sitemizi mobil uyumlu yapmamız hem kullanıcılar hem de Google’da üst sıralara çıkmamızda bizlere fayda sağlayacaktır. Google’da üst sıralara çıkmamız sitemizin daha fazla kitlelere ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu durumda dolaylı yollarla bizleri etkileyecektir. Google’da üst sıralara çıkmak için gerekli bir diğer yol ise SEO ‘dur. Seo hakkında merak ettiklerinizi Web Tasarımda Seo Nasıl Olmalı ?(onaylanınca link verilecek) adlı makaleyi inceleyerek seo hakkında kafanızı kurcalayan şeyleri bir nebze giderebilirsiniz.

Sizlerde yaratıcılığınıza uygun web siteleri yaptırmak isterseniz Acarnet Bilişim Hizmetlerine iletişim bölümünden telefonumuzu alıp telefonla arayabilir veya mesaj bırakabilirsiniz. Acarnet Bilişim Hizmetleri sizlere yardımcı olmaktan şeref ve mutluluk duyacaktır.